2 (nummer)

Frae Wikipedia
Lowp tae: navigation, rake
999999 1000000 1000001
Cardinal ane million
Ordinal 2nt (seicont / twoth)
Factorization prime
Gaussian integer factorization
Prime 1st
Divisors 1, 2
Roman numeral M
Roman numeral (unicode) Ⅱ, ⅱ
Greek prefix di-
Laitin prefix duo- bi-
Auld Inglis prefix twi-
Binary 111101000010010000002
Ternary 12122102020013
Quaternary 33100210004
Quinary 2240000005
Senary 332333446
Octal 36411008
Duodecimal 40285412
Hexadecimal F424016
Vigesimal 6500020
Base 36 LFLS36
Greek numeral β'
Arabic ٢
Urdu ۲
Ge'ez
Bengali
Cheenese numeral 二,弍,贰,貳
Devanāgarī
Telugu
Tamil
Hebrew ב (Bet)
Khmer
Korean 이,둘
Thai

2 (Twa) is a nummer, numeral, an glyph. It is the naitural nummer follaein 1 an precedin 3.