1,000,000,000

Frae Wikipedia
Lowp tae: navigation, rake
1000000000
Cardinal Ane billion (short scale)
Ane thoosand million, or ane milliard (lang scale)
Ordinal Ane billiont (short scale)
Factorization 29 · 59
Roman numeral M
Binary 1110111001101011001010000000002
Ternary 21202002000210100013
Quaternary 3232122302200004
Quinary 40220000000005
Senary 2431212453446
Octal 73465450008
Duodecimal 23AA9385412
Hexadecimal N/A
Vigesimal FCA000020
Base 36 GJDGXS36

1,000,000,000 (ane billion, short scale; ane thoosand million or milliard, yard,[1] lang scale) is the naitural nummer follaein 999,999,999 an precedin 1,000,000,001.

References[eedit | eedit soorce]